Kaan Turhal Kimdir?

Kaan Turhal Kimdir?

Kaan Turhal Kimdir?

Kaan TURHAL; 15.05.1998 yılında İstanbul, Şişli ilçesinde doğmuştur. Çocukluk dönemini Şişli’de geçiren TURHAL, ilkokul hayatını Feriköy Necdet Kotil İlköğretim Okulunda tamamlamıştır. Daha sonra radyo, televizyon meslek lise hayatını tamamlayan Kaan TURHAL, Aralık 2017 tarihinde ilk kitabı olan “Hayallerin Öyküsü “nü çıkartmıştır.

Tüm Türkiye’de adını duyurmayı başaran Kaan TURHAL, ortaokul ve lise öğrencilerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Kaan TURHAL, İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanmıştır. TURHAL hem okuyup hem de kitaplarıyla ilgilenmektedir.


Kaan TURHAL tarafından kaleme alınan son kitap olan “Sevgi Misali Hayat (İmzalı)”ın, Destek Yayınları tarafından okuyucuların beğenisine sunulmak için basım tarihinin verildiği belirtilmiştir.

Kaan TURHAL bir sonraki kitap adının ise Solumdaki Melek olduğunu ve üzerindeki çalışmalarının devam ettiğini belirtmiş; çok yakında basım aşamasına gireceğini ise sosyal medyada ve haber sitelerinde duyurmuştur.

Kaan TURHAL Ağrı / Doğubayazıt da askerliğini Çavuş olarak tamamlamış. Sonrasında Özel bir yapım şirketin de çalışma hayatını sürdürmüştür. Kaan TURHAL‘ın edebiyat alanında yapmış olduğu çalışmaları çeşitli dergilerde, televizyon ve haber kanallarında yayımlanmıştır.


Kaan TURHAL ilk okul yıllarında yetiştirme yurduna verilmiş; eğitimden uzak kalmıştır. Yetiştirme yurdunda kaldığı seneler hayatın ne kadar zor olduğunu anlamış ve kolay bir çocukluk yaşamamıştır. O dönemler yetiştirme yurdunda şiddet ve baskı gördüğü için yetiştirme yurdundan kaçıp kendi imkanlarıyla yatılı bir işte çalışma hayatına atılmış ve öğrenim hayatına uzun bir süre ara verdikten sonra kaldığı yerden devam etmiştir.

Kaan TURHAL orta okul yıllarında şiire olan merakını ve yazmayı sevdiğini keşfetmiştir. Sınıf öğretmeni bu durumun farkına varıp öğrencinin üzerinde durmuşlardır. İlk şiir gösterisini ortaokul yıllarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sergilemiş ve bu sırada keşfedilmiştir. İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezberleyerek tüm insanların dikkatini çekmiştir.

Bu alanı sevdiği için özel ders alarak bu alan üzerinde yoğunlaşmayı tercih etmiş ve şiirlerini sosyal medya aracılığı ile ilgili sayfalarda yayınlamıştır. Kaan TURHAL’ın birçok sitede şiirleri ve yazıları mevcuttur. Şiirleri, yazıları ve seslendirmeleri birçok platformda yayınlanmıştır.


Kaan TURHAL liseden mezun olduktan sonra yazmış olduklarını Kanadalı bir öykü paylaşım platformu olan Wattpad’de yayınlamıştır. Hayallerin Öyküsü adlı kitap çalışmasını da ilk olarak burada yazmış ve yayınlamıştır. Kısa sürede yoğun ilgi gören bu kitap okurların dikkatini çekmiş birçok yorum ve eleştiri almış ve okurların da sayesinde Hayallerin Öyküsü adlı kitap ilk olarak Semerci Yayınları aracığıyla Aralık 2017’de basılmıştır. İmza günleri, söyleşiler ve konferanslardan aldığı genç girişimci ödüllerini de almaya hak kazanmıştır.

İki yılda 50 bin takipçisi olan Kaan TURHAL farklı hikayeler yazmıştır. Yazdığı yazılar 200 bin okunmaya ulaşmıştır.

Şu an ise tanınmış bir kişi olarak web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yazdıklarını yayınlamaya, yeni projeler üzerinde çalışmalarına devam etmektedir…


Yazar: Kaan TURHAL